Rekonstrukce koupelen – naše služby a nabídka

naše službyRekonstrukce koupelny a WC, potažmo bytového jádra, je základním předpokladem pro zvýšení úrovně a kvality bydlení.

Na základě požadavků našich zákazníků a s ohledem na prostorové a technické možnosti a pravidla pro vás na základě prohlídky a diskuze připravíme odpovídající řešení vaší nové koupelny a WC. Pro Vaší lepší představu nabídku zpracujeme ve 3D vizualizaci včetně obkladů, dlažeb a zařizovacích předmětů jako jsou vana, baterie, koupelnový nábytek i zrcadlo.

Víme, jakým detailům se vyhnout a naopak známe ty velice funčkní. Naše rozpočty jsou položkové a na jejich obsahu pracujeme společně s vámi, abyste měli naprostou kontrolu nad vynaloženými financemi.

Jednotlivé profese - bourací a zednické práce, elektrikáře, instalatéry, obkladače atd. koordinujeme s maximálním důrazem na efektivitu a hlavně kvalitu a rychlost provedení.

Při výběru vybavení nabízíme široký sortiment výrobků od prověřených výrobců a dodavatelů.

Konzultace a poradenství

konzultaceV rámci území Prahy provádíme zdarma konzultace a poradenství přímo u zákazníka. Tím vám ušetříme čas na cestování k nám a na místě můžeme rovnou diskutovat nad danouu přestavbou koupelny či bytového jádra a možnostmi jeho změny.

Z naší zkušenosti víme, že zákazníci mají většinou konkrétní představy o dispozičních změnách po odstranění stávajícího bytového jádra či koupelny, což je zcela v pořádku. Proto v rámci bezplatné konzultace je naší snahou posoudit reálnost této představy a doporučit případné korekce, tak aby bylo řešení v souladu s předpisy. Provedená stavební úprava musí být zejména v souladu s obecnými technickými požadavky na výstavby, dále musí vyhovovat hygienickým požadavkům a měla by splňovat požadavky platných norem.

Technologie přestaveb bytových jader

Rádi bychom vás seznámili s technologiemi používanými při přestavbách bytového jader. Technologie zde uvedené se věnují těm případům přestaveb, kdy dochází k úplné demontáži a odstranění stávajícího jádra a provedení nových konstrukcí bez opětovného použití prefabrikovaného kompletu. Technologie se vztahují k systému, jakým jsou provedeny nové svislé nenosné konstrukce ohraničující místnosti, které dříve vytvářelo prefabrikované bytové jádro.

Uvádíme zde jednu ze dvou možností a to zdění pomocí lehkých zdicích materiálů, kterou upřednostňujeme.

Vhodným materiálem, který se ustálil na našem trhu pro provedení příček v bytech, které se nachází v panelových domech, jsou přesné tvárnice z pórobetonu YTONG.

Materiály používané pro zdění nových příček nahrazujících bytové jádro

 • materiályPoužíváme tvárnice v tloušťkách:
  100 mm - příčky zatížené zařizovacími předměty, kuchyňskými sestavami a ty, ve kterých jsou vedeny rozvody vody, případně kanalizace.
  75 mm - pro nezatížené příčky a příčky bez instalací. 
  50 mm - pro obezdívání van, sprchových vaniček, pro přizdívky ke stávajícím stěnám a na příčky mezi stoupačkami a WC.
 • Tenkovrstvá zdicí malta YTONG, popřípadě vhodná stavební lepicí hmota, společně se sítí (perlinkou) tvořící se zdí pevnou skořepinu.
 • Univerzální omítka YTONG, popřípadě štuková vnitřní omítka, nebo KERAŠTUK.
 • Zdicí malta.
 • Montážní polyuretanová pěna na obložkové dveře.
 • Penetrační nátěr.
 • Připevňovací profily a profily na vnější rohy zdiva.

  Ze stavebních hmot dále používáme:

 • Vyrovnávací samonivelační stěrku pro vyrovnání nerovností.
 • Hydroizolační potěr na podlahu pro zamezení vytopení sousedů.
 • Sádrokartonovou konstrukci pro sníženou stropní desku.
 • Lepidlo na odklady a dlažby.

 • Cenová nabídka

cenová nabídkaPřed vypracováním cenové nabídky vás kontaktuje náš odborný poradce aby si dohodl termín návštěvy místa rekonstrukce. Ze zkušeností raději připravujeme nabídku až po zaměření a prozkoumání daného místa. Na základě zkušeností s rekonstrukcemi desítek bytových jader naši odborníci snadno odhalí možné problémy a tím můžeme minimalizovat pozdější zjištění dalších prací.

Jakmile odborný poradce provede zaměření a konzultaci se stavebníkem při které zjistí základní představy, vypracuje do několika dní cenovou nabídku. Nedílnou součástí nabídky je také grafická vizualizace navrhovaného interiéru a finální stavu.

Po podepsání smlouvy o dílo stavebníka na přání vybavíme nutnými dokumenty a radami koho a jak informovat o připravované rekonstrukci, tak aby bylo vše v pořádku.

  Počítačové vizualizace

počítačová vizualizaceV rámci cenové nabídky vám dodáme také 3D vizualizaci námi navrhovaného řešení. Vzhledem k tomu, že k této službě dochází ještě v době před uzavřením smlouvy o dílo, požadujeme od zákazníků finanční zálohu na tuto práci. Ve smluvní ceně za provedení stavebního díla bude tato záloha následně odečtena.  Zařizovací předměty a koupelnový nábytek

zařizovací předmětySamozřejmou součástí rekonstrukce bytového jádra nebo koupelny je dodávka zařizovacích předmětů jako je vana či sprchový kout, umyvadlo, přídavné topení atd. Našim zákazníkům nabízíme širokou škálu variant od klasických řešení až po velmi moderní prvky.

Další nedílnou součástí rekonstrukce koupelny či bytového jádra je dodávka koupelnového nábytku jakožto součást realizace. Zákazník si může vybrat z celé řady různých prvků nábytku od našich dodavatelů. V případě, že by rozměry plně nevyhovovaly, nabízíme výrobu koupelnového nábytku na míru za cenu velmi podobnou sériově vyráběnému nábytku.

nahoru