Laminátové podlahy

Laminat uvodPokud toužíte po dokonalém a moderním interiéru, laminátová podlaha se stane jasnou volbou. Laminátové podlahy se staly v posledních letech již jakousi tradicí v nově vybudovaných či zrekonstruovaných obývaných prostorech. Obrovský klad podlahy tkví především v cenové dostupnosti a tudíž si novou laminátovou podlahu může dovolit i zákazník, pro kterého je důležitý každý peníz. Nejen tento klad přináší laminová podlaha, ale také podstatně větší odolnost vůči zátěži a poškození oproti masivnímu dřevu. Ženy ocení především další výhodu a snadnou údržbu povrchu. Výběr širokého množství dekorů a reprodukcí dřeva je skoro totožný jako u masivní dřevěné podlahy. Záleží jen na vašem výběru typu podlahy. Ostatní je už na nás.

Laminátové podlahy se dají rozlišit na 3 typy: podle povrchu, zátěže nebo formátu. Díky rozdělení podle zátěže můžeme koupit laminátovou podlahu, která najde využití jak v domácnosti, tak v prostorách s větší zátěží (např. kanceláře, banky). Vrzání laminátové podlahy brání voskové spoje. V zájmu sousedských vztahů sáhněte po laminátové podlaze, která má pryžovou podložku. Jestliže koupíte podlahu bez této podložky, je vhodné pod ní použít izolaci, která zabrání rozléhání každého kroku (kročejová izolace).

Konstrukce podlah

laminatove podlahyDokonalá podlahová krytina se vyznačuje nejen zajímavým designem, nýbrž také odolností proti zátěži. Základem vysoké kvality jsou zejména vlastnosti a síla nosné desky. Dále je rozhodující odolnost povrchu, tzv. "overlay". Podlaha musí mít vyvážený poměr mezi elasticitou a tvrdostí, aby byla na jedné straně odolná proti otěru, poškrábání a nárazu, a na druhé straně nesmí být povrch příliš křehký. Bez ohledu na to, zda hledáte podlahu pro intenzívní komerční využití nebo jako inspirující základ domácího života, v nabídce naleznete série v rozmezí třídy oděru AC3, AC4 a AC5.

Výhody laminátové podlahy

  • Laminátová podlaha je cenově dostupná.
  • Odolává chemickým přípravkům, které v domácnosti běžně používáte.
  • Výhodou je její snadná pokládka a barevná stálost.
  • Životnost je 10 - 30 let podle kvality.
  • Vhodnost pro podlahové vytápění.

Nevýhody laminátové podlahy

  • V žádném případě nemůžete nechat na podlaze vodu, v případě vniknutí vlhkosti se celá nosná deska zdeformuje a do původní podoby se již nevrátí.
  • Chladnější oproti dřevěným podlahám. Na omak je studená.
  • Laminát je tvrdší než dřevo. Poměrně křehký a při poškození se nedá zbrousit jako dřevěné podlahy. Nutnost výměny celé lamely.
  • Vyšší hlučnost

 

Naši dodavatelé laminátových podlah

HARO

Egger

Tarkett

Krono

nahoru