Dřevěné podlahy

dřevěné podlahyV poslední době se stává dřevěná podlaha velmi častou a oblíbenou volbou do všech typů obydlí, díky svým jedinečným vlastnostem. Dřevěná podlaha působí nejen na pohled velmi teplým dojmem a čistotou, jejím dalším plusem je také funkčnost srovnatelná s laminátovými podlahy či parkety. Často se dřevěné podlahy používají v kombinaci s podlahovým výtápěním, jelikož dřevěné podlahy působí velmi dobře jako izolant tepla. U každé podlahy je však potřeba si uvědomit, do jaké míry bude dřevěná podlaha zatěžována a dle toho zvolit správný typ podlahy.   

 

Málokterý podlahový materiál skýtá takové možnosti zajímavých a kontrastních kombinací s ostatním nábytkem jako právě dřevo.

Dřevo je tradiční, staletími prověřený materiál. Je ceněný pro své užitné i estetické vlastnosti a též pro svou jedinečnost. Dřevo vnáší do interiéru pocit pohody a tepla. Jedná se však o materiál náchylný k mechanickému poškození, což je vyváženo snadnou údržbou a možností tyto podlahy renovovat.

Naše společnost nejčastěji používá vícevrstvé dřevěné podlahy, protože jsou díky své konstrukci nejstabilnější. Lamely se skládají z nášlapné vrstvy kvalitního dřeva, středové vrstvy bránící objemovým změnám a spodní protitahové vrstvy. Tyto podlahy jsou většinou, již z výroby povrchově upravené lakem nebo olejem.

Dřevěné podlahy se člení a rozlišuji na dvouvrstvé, třívrstvé a masivní. 

 

Dvouvrstvé podlahydvouvrstva_konstrukce_podlahy

     Dvouvrstvé dřevěné podlahy jsou tvořeny ze dvou vrstev na sebe příčně položených. První vrstva se skládá z kvalitní masivní vrstvy dřeva (tzv. nášlapná vrstva) vůči druhé části smrkového masivu. Horní vrstva tzv. nášlapná vrstva má více variant své šíře. Díky tomu platí pravidlo, že čím širší deska, tím více možností renovací a znovu přebroušení podlahy.

 

 

 

 

 

       

            

                                                              Třívrstvé podlahy 

trivrstva_konstrukce_podlahyTřívrstvé podlahy mají velké plus oproti masivním dřevěným podlahám, vhledem ke své konstrukční stálosti. Díky té se zabraňuje u dřevěných podlah v tvarových změnách materiálu vznikající změnou klimatu v dané místnosti. Další neopomenutelnou výhodou je nižší výška 3 vrstvé dřevěné podlahy vůči masivní podlaze a tím je umožněna pokládka i v omezujících prostorech s vestavenou výškou. Tato varianta podlahy je proto častou variantou nejen pro zabudování podlahového topení, ale také ke své nižší výšce i pro variantu různých proběhách či budoucích rekonstrukcí daných místností.

 

 

 

 

 

                                                              Masivní podlahy

masivni_konstrukce_podlahyJiž řadu desítek let jsou stále velmi oblíbenou volbou parkety či dřevěné masivní prkna. Přesto však i tento druh dřevěné podlahy získal svou inovaci. Nyní se už jednotlivá prkna k sobě nepřibíjejí hřebíky, ale vzájemně se k sobě lepí speciálním lepidlem. Díky tomu se zamezí nepříjemným zvukům „vrzání podlahy“ jak už to tak někdy bývá u položených parket v dávné minulosti. Dalším kladem můžeme zdůraznit i ten fakt, že se opracování dřevěných prken stále zdokonaluje a díky tomu, je možné podlahu několikrát v budoucnu přebrousit a renovovat. Přesto však na dřevěnou podlahu působí vlhkost v místnosti, aby se předešlo nechtěnému sesychání či bobtnání  podlahy doporučujeme udržovat optimální vlhkost vzduchu okolo 60%.

 

   

 

 

 

Výhody dřevěné podlahy

  • Výhodou dřevěné podlahy je příjemný pocit při chůzi a také přírodní materiál. Vybírat můžeme z různých druhů dřeva a nesmíme zapomenout, že každé má svoji tvrdost, a proto je každé z nich vhodné pro jiné využití.
  • Mezi výhody patří rychlá pokládka a snadná montáž. Při používání musíme být opatrní, podlaha se dá sice přebrousit, ale při hlubším poškrábání je už neopravitelná.
  • Dřevěná plovoucí podlaha má životnost až 30 let.

Nevýhody dřevěné podlahy:

  • Nevýhodou je vyšší cena a tendence v zimních měsících sesychat. Tomu zabráníte zvlhčováním vzduchu v místnosti. Postačí odpařovače na radiátoru a doporučuje se nenechat místnost vystydnout, či dokonce vymrznout. Vhodné je udržovat stálou teplotu 21 - 23 °C.

 

Naši dodavatelé dřevěných podlah

Haro_logo

Magnum_logo

Weitzer_Parkett_logo

Admonter_logo

Parkett_manufaktur_logo

Weiss_logo

Boen_logo

Narowood_dream_logo

nahoru