Dvouvrstvé podlahy

2-vrstvé dřevěné podlahy

Dvouvrstvé podlahyDvouvrstvé dřevěné podlahy jsou povrchově upravené z výroby a po položení se již nikterak neupravují. Skládají se z nášlapné masivní vrstvy  ušlechtilého dřeva a příčně uložené vrstvy smrkového masivu  pro dosažení objemové stálosti. Vrstvy jsou lisovány při vysokých teplotách.  Nášlapné vrstvy se liší v tloušťce. Výška nášlapné vrstvy je zpravidla od  3,6 mm do po 5 mm, síla této vrstvy umožňuje množství renovací přebroušením. Dvouvrstvé dřevěné podlahy se lepí plošně. Většina provedení lze pokládat i do "stromečku.

 

 

Dvouvrstvá dřevěná podlaha je taktéž jako třívrstvá podlaha nástupcem masivních dřevěných podlah. Od třívrstvé se liší, tím, že k její výrobě postačí méně materiálu, čímž je i levnější. Dvouvrstvá dřevěná podlaha je tvořena podkladní vrstvou a vrchní nášlapnou vrstvou, oproti třívrstvým chybí třetí protitažná vrtva, tzn. musí se celoplošně lepit a třetí vrstvu pak tvoří podklad ke kterému je podlaha nalepená.

Výhody dřevěných dvouvrstvých podlah

Hlavní výhodou, díky nízké konstrukční tloušťce, jsou tyto podlahy nejvhodnější na podlahové  vytápění. Je možno je opravovat a dle typu opakovaně přebrušovat. Další výhodou je cena a snadná údržba.

Nevýhody dřevěných dvouvrstvých podlah

Jelikož dřevo není ve srovnání s laminátovými podlahami přeci jenom tolik odolné, je vhodné je volit do méně namáhavých místností. Dřevěné podlahy není vhodné pokládat do vlhkých místností jako je koupelna či prádelna.

Důrazně doporučujeme pokládku dvouvrstvých dřevěných podlah svěřit odborníkům! 

  • Dodáváme 2-vrstvé dřevěné podlahy značek:

BOEN, Admonter 2bond, HARO Parkett, Narowood Dream, Weitzer Parkett, Weitzer Parkett Bodenschätze

nahoru