Masivní podlahy

Masivní dřevěné podlahy

masivní podlahyDřevěná masivní prkna a dřevěné parketové vlysy neboli pakety jsou používány již po celá staletí, konstrukce jednotlivých prvků  se prakticky nemění. Parkety se už nepřibíjejí hřebíky, ale lepí speciálními lepidly. Podlaha tak nemůže vrzat a skřípat, jak se stávalo u dřívějších technologií pokládky.  Zdokonaluje se také výrobní technologie – přesnost opracování, vysušení, na správnou vlhkost v celé hmotě dřeva. Masivní dřevo lze mnohokrát přebrousit a podlaha dlouhou životnost.  Dřevo stále pracuje, jeho objem se mění v závislosti na změnách teploty a vlhkosti. Ideální prostředí pro dřevo i pro člověka je teplota kolem 20°C  60% vlhkost vzduchu. Výrazné změny těchto hodnot způsobují sesychání nebo naopak bobtnání.  Podlaha z masivního dřeva je dlouhodobá investice, umožňuje opakovanou renovaci, ale je náchylná na mechanické poškození a vyžaduje šetrnou údržbu. U dřevěných parket je možné volit mezi nekolika styly pokládky.

 

Dle různých druhů a typů masivních podlah lze vybírat z jednotlivých dřevin, vzorů, obrazců, formátů a díky tomu vám nabízí mnoho variant a kombinací při samotné pokládce. Všeobecně platí, že dřevo je náročnější na způsob užití, údržbu, vliv vlhkosti. Na druhou stranu však přináší nezaměnitelný vzhled a specifické tepelné vlastnosti. Zvolíte-li do svého domova dřevěnou podlahu, určitě nebudete litovat.

Důrazně doporučujeme pokládku dvouvrstvých dřevěných podlah svěřit odborníkům! 

Výhody masivních dřevěných podlah

Dřevo je krásný, ničím nenahraditelný přírodní materiál, který dodává podlaze příjemný vzhled. Jeho izolační vlastnosti propůjčují podlaze nezaměnitelný a hřejivý pocit při chůzi. Jednou z největších výhod dřevěných podlah je fakt, že po několika hodinách chůze nevzniká tzv. „dlažbová únava“ která je typická například keramickým nebo betonovým podlahám. Významným faktorem je životnost, která se pohybuje v závislosti na použitém materiálu mezi 30ti a více lety. Oproti ostatním typům podlah je možné dřevěnou při poškození jednoduše přebrousit a zrenovovat. 

Nevýhody masivních dřevěných podlah

Jako každý materiál má dřevěná podlaha i své nevýhody. První z nich je jednoznačně pořizovací cena, která se odvíjí od typu použitého materiálu. Další nevýhodou dřeva je jeho náchylnost na kolísání teploty a nadměrnou vlhkost projevující se změnou tvaru od tvorby spár až po zkroucení. V zimních měsících má podlaha tendenci sesychat, čemuž se dá zabránit zvlhčováním vzduchu v místnost. Ideální teplota pro dřevěnou podlahu se pohybuje mezi 18 - 22 °C a vlhkost mezi 55 – 65 % . Doporučuje se nenechávat místnost vystydnout, či dokonce vymrznout. 

 

Dodáváme masivní dřevěné podlahy značek:

Weitzer Parkett, Weiss, Weitzer Parkett Bodenschätze

nahoru