Třívrstvé podlahy

3-vrstvé dřevěné podlahy

Třívrstvé podlahyTřívrstvé plovoucí dřevěné podahy nabízejí výhody oproti masivním dřevěným podlahám v konstrukční stálosti. Jsou méně náchylné na tvarové změny vznikající změnou klimatu v místnosti. Pokládka je prováděna plovoucím způsobem. To znamená, že dřevěné podlahy nejsou fixovány k podkladu, ale pouze ve spojích, buď v lepením pera+drážky nebo skládáním v suchém zámku.
Celková nižší výška než je běžná u masivních podlah umožňuje také pokládku v prostorech omezujících vestavnou výšku např. při  rekonstrukcích. Rozměry pro jednotlivé plovoucí dřevěné podlahy jsou variabilní dle sérií a jejich výrobců. Horní nášlapná vrstva s ušlechtilého masivu je nabízena převážně s hotovou povrchovou úpravou, tedy tak, že se po položení již  nikterak neupravují. Síla této vrstvy umožňuje množství renovací přebroušením. Středová příčně uložená vrstva  smrkového masivu a spodní protitahová vrstva  zajišťují objemovou stálost. Jednotlivé vrstvy jsou během výroby lepeny a následně  lisovány při vysokých teplotách.
 
 
 

Výhody dřevěných plovoucích podlah

Hlavní výhodou plovoucí dřevěné podlahy je její vysoká odolnost vůči oděru či třeba propálení, další velkou výhodou je jistě možnost její renovace a nezapomeňme na snadnou údržbu.

Nevýhody dřevěných plovoucích podlah

Jelikož dřevo není ve srovnání s laminátovými podlahami přeci jenom tolik odolné, je vhodné je volit do méně namáhavých místností. Dřevěné plovoucí podlahy není vhodné pokládat do vlhkých místností jako je koupelna či prádelna a taktéž nevhodné jsou jako pokládka na podlahové topení. 

Dodáváme plovoucí dřevěné podlahy značek:

BOEN, Admonter, Magnum, HARO Parkett, Parkettmanufaktur, Weitzer Parkett, Weitzer Parkett Bodenschätze

nahoru