Obklad a dlažba CONCEPT

01.03.2012

Série Concept je kompromisem mezi estetickou přitažlivostí a dokonalou účelností. Bohatá kolekce poskytuje mnoho kombinací obkladu, dekorace a dlažby, které spolu perfektně barevně harmonizují.

Série nabízí studené (světlá, střední, tmavě šedá ) a teplé (béžová, mocca, hnědá) varianty jednobarevných matných obkladaček ve formátech 19,8 x 39,8 cm a 25 x 33 cm, které doplňuje v obou formátech kombinační bílá obkladačka. Designově nenápadné a přitom velmi specifické jsou varianty dekorací Celine, Monopoli, Akcent a Interia. Jejich dokonalost je v přirozeném splynutí obložených ploch nebo jednotlivých kompozic. Celá série včetně dekorací je postavena tak, aby si vybral zákazník dávající přednost strohému minimalistickému stylu, stejně jako člověk upřednostňující přírodní barvy či moderní styl.

K dekoraci Monopoli nabízíme pro formát 25 x 33 cm listelu 4,5 x 25 cm s abstraktní ruční kresbou, barevně ladící se základními obkladačkami. Pro formát 19,8 x 39,8 cm je ve stejném designu také celoplošný dekor na světle béžovém a světle šedém základu.

Dekorace Celine zaujme dvěma typy listel, 5,3 x 25 cm, v šedé a hnědé barvě. Nápadná a zároveň elegantní listela upoutá vaši pozornost stejně jako druhý typ listely o rozměru 5,3 x 39,8 cm. Tu lze díky modulovému formátu použít v obou směrech pokládky, eventuálně i klasickým způsobem, tzn. křížením za použití čtvercového prvku 5,3 x 5,3 cm. Tento je vhodně využit také jako vkládaný střed u další dekorace, a to u celoplošného dekoru 19,8 x 39,8 cm, kde se kombinuje s dalším vkláda ným středem 5,3 x 10,4 cm s jemným florálním motivem.

Reprezentativní, jednoduchý typ dekorace s podnázvem Akcent nabízí dekor ve formátu 25 x 33 cm s prořezovými drážkami, ideálně v kombinaci se skleněnými listelami. Dekorace s prořezy opticky zaujme po finálním vyspárování ve větší ploše, kdy je základní formát odlehčen rozdělením na menší formát. V minimalistické, čisté designové linii s těmito dekory jsou úzké (1,5 x 25 cm) oranžové či sytě červené skleněné listely korespondující s teplými nebo chladnějšími tóny obkládaček.

Dekorace Interia má luxusní nádech díky celoplošnému dekoru s perleťovým efektem. Brilantní listrová granílie tvoří na dekoru elegantní proužky. Dekoraci doplňuje modulová listela 4,3 x 39,8 cm v mixu základních barev série, kterou je opět možné použít jak pro vertikální tak i horizontální pokládku. K této dekoraci jsou dodávány také reliéfní bombata, římsovky profilu R, v šesti barevných modifikacích.

Glazované dlaždice, 33,3 x 33,3 a 45 x 45 cm, zapadají barevně a rozměrově do celého konceptu pro maximální variabilitu této obsáhlé série. Dlažba přírodních barevných tónů zaujme nenápadnou kresbou a "oživeným" povrchem, kterou umocňuje kontrast drobného lesklého tisku na matném povrchu.

Mnoho přitažlivých kombinací obkladu, dekorace a dlažby - čtyři varianty dekorací Celine, Monopoli, Akcent a Interia - nový typ dekorace Akcent ve formátu 25 x 33 cm s prořezovými drážkami - série, v které každý najde to, co hledá.

více novinek »

nahoru