Rekonstrukce půdy

15.05.2019

Co se starou půdou?

V poslední době se často setkáváme s problémem, který řeší mnoho z nás. Prostory, které obýváme nám už kapacitně nestačí, a proto hledáme nové alternativy bydlení. Často se však stačí podívat kolem sebe a nechat nás čarovat. O rekonstrukcích bytových jader, koupelen s minimálním prostorem či renovacích kuchyní jsme už napsali mnoho. My však jdeme s dobou a proto nabízíme další novinky. Co si takhle nechat zrekonstruovat nepoužívanou půdu? Většina lidí, používá půdní prostory stejně jen na odložení nepotřebných harampádí. Není to však škoda? Půdní vestavby nabízí velkou škálu originálních možností.

 

Několik rad než se s námi pustíte do rekonstrukce

 

Před počátkem rekonstrukce je potřeba si uvědomit neomezenou škálu možností využití nového prostoru.

Náš tip: Někdy je lepší mít více otevřených prostranctví, které jsou pouze opticky oddělené jednotlivými trámy. V případě, že Vám otevřené prostory nevyhovují, můžeme navrhnout i různé dispoziční řešení jednotlivých pokojů různými typy dveří či příček.

 

Při rekonstrukci starších půd je potřeba zkontrolovat kvalitu podlahy a trámů. Nejen čas, ale i vlhkost a dřevomorka působí na životnost dřeva.

Náš tip: Pomůžeme Vám vybrat vhodnou podlahu a trámy a zároveň jejich ošetření. Vše aby bylo nejen praktické, ale také podle Vašeho stylu.

 

Další důležitou částí půdní vestavby jsou okna, která dodávají nejen světlo interiéru, ale také estetiku. Vhodné je okna umístit, tak abychom viděli i na vzdálený horizont.

Náš tip: Doporučujeme, aby v místnosti byly okna nejen v horizontální, ale také i ve vertikální poloze. Střešní okna jsou totiž nepraktické v období dešťů či abnormálního vedra.

Několik fotografií pro inspiraci: zde

Neváhejte a oslovte team LUXRA, rádi Vám pomůžeme.

více novinek »

nahoru